یوندای سانتافه با بیش از نیم دهه قدمت، حالا دیگر حکم یک سیاستمدار کهنه‌کار را در سگمنت کراس‌اوورهای میان‌سایز بازی می‌کند. در حالی که اجزای کلیدی پلتفرم خود را با برادر کوچکترش یعنی سانتافه اسپرت (نسخه‌های موجود در بازار ایران) به اشتراک گذاشته است، به میزان ۳٫۹ اینچ فاصله محورها و ۸٫۱ اینچ طول کلی بیشتری نسبت به مدل اسپرت دارد. همین افزایش طول، زمینه را برای اضافه نمودن ردیف سوم صندلی‌ها با گنجایش دو نفر فراهم آورده است.

هیوندای سانتافه برای سال ۲۰۱۸، در سه نسخه SE، SE Ultimate و مدل سطح بالا Limited Ultimate روانه بازار می‌شود. این در حالیست که هر سه تریم به پیشرانه V-6 با حجم ۳٫۳ لیتر و قدرت ۲۹۰ اسب بخار مجهز شده‌اند و گیربکس اتوماتیک شش سرعته نیز وظیفه انتقال نیرو را بر عهده گرفته است. نیروی پیشرانه به صورت استاندارد، به سمت چرخ‌های جلو ارسال می‌شود اما با پرداخت ۱۷۵۰ دلار بیشتر، سامانه چهارچرخ محرک بر روی خودروی شما نصب خواهد شد.
هیوندای سانتافه 2018
نسخه پایه SE به ارزش ۳۱,۸۰۰ دلار از تجهیزات استاندارد ذیل بهره می‌برد:
سه ردیف صندلی برای هفت نفر، تنظیمات دوگانه تهویه مطبوع، صندلی برقی راننده، صفحه نمایشگر لمسی هفت اینچی، اپل کارپلی، اندرویداتو و رینگ‌های ۱۸ اینچی.

هیوندای سانتافه 2018
همچنین مشتریان قادرند تا با انتخاب پکیج پریمیوم به ارزش ۳۶۵۰ دلار از امکاناتی نظیر: نمایشگر نقاط کور، سامانه کمکی حرکت بین خطوط، استارت دکمه‌ای به همراه کلید مجاورت، روکش چرمی کابین، صندلی‌های جلو مجهز به گرمکن، درب پشت برقی و چراغ‌های مه شکن از نوع LED بهره‌مند شوند.
تریم میانی SE Ultimate هم از تمام آنچه در پکیج پریمیوم موجود است، برخوردار گشته و با بهایی معادل ۳۹,۸۰۰ دلار از تجهیزات بیشتری نظیر دوربین ۳۶۰ درجه، سانروف پانوراما، غربیلک فرمان و صندلی‌های عقب مجهز به گرمکن، صندلی‌های جلو مجهز به تهویه، صفحه نمایشگر لمسی هشت اینچی و رینگ‌های ۱۹ اینچی، سود می‌برد. یک بسته فن‌آورانه نیز به ارزش ۲۱۰۰ دلار برای این تریم در نظر گرفته شده که شامل موارد زیر است:
کروز کنترل تطبیق پذیر، ترمز خودکار در مواقع اضطراری، هشدار انحراف از مسیر، چراغ‌های HID جلو، نوربالا خودکار و ترمز دستی برقی.

هیوندای سانتافه 2018

و در نهایت می‌رسیم به نسخه فول آپشن Limited Ultimate که دارای برچسب قیمتی معادل ۴۰,۵۰۰ دلار بوده و علاوه بر امکانات قبلی از مواردی مانند: صندلی راننده مجهز به حافظه، سنسورهای پارک عقب و صندلی‌های ویژه تک نفره ردیف دوم که ظرفیت خودرو را به شش سرنشین کاهش می‌دهد، بهره می‌برد. پکیج فن‌آورانه ۲۱۰۰ دلاری در این تریم نیز قابل سفارش بوده و اگر سامانه چهارچرخ محرک را نیز به لیست تجهیزات این خودرو اضافه نماییم، قیمت نهایی این نسخه سر از ۴۴,۳۵۰ دلار در خواهد آورد.

تازه های سانتافه برای سال ۲۰۱۸

پس از تازه سازی صورت گرفته بر روی سانتافه در سال قبل، این خودرو با کمترین تغییر و تحولی وارد سال ۲۰۱۸ شده است. قابل توجه‌ترین تغییر، به حذف نسخه لیمیتد میان-رنج از خط تولید باز می‌گردد. همچنین سیستم ارتباطی بلولینک برای مدت سه سال به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار داده شده است. از جمله خدماتی که در سامانه بلولینک موجود است می‌توان به اگاه‌سازی خودکار برخورد و دسترسی به اپلیکیشن خدمات راه دور بلولینک اشاره نمود.

نکات دوست داشتنی

هیوندای سانتافه 2018
سواری سانتافه تا حد انتظار نرم و ملایم بوده و کابین نیز از سکوت کافی بهره‌مند شده است، تا حدی انگار که فنرهای سانتافه را از جنس ابرهای آسمان تولید نموده باشند. این خودرو در مسیرهای مختلف کاملا آرام، خونسرد و راحت عمل می‌کند. همچنین مراتب تقدیر و تشکر فراوان خود را بابت صفحه نمایشگر لمسی پرسرعت به همراه کاربرد آسان سیستم اطلاعات سرگرمی را اعلان می‌داریم.

 

هیوندای سانتافه 2018