نتایج تست تصادف هیوندای سوناتا ۲۰۱۸

پیش از پایان سال گذشته این موسسه قوانین موجود برای کسب بالاترین رتبه ایمنی را تغییر داد. در قوانین جدید خودروها باید امتیاز خوب را برای چراغ‌های جلو و حداقل امتیاز پذیرفتنی را در تست تصادف اورلپ کوچک از جلو به دست آورند.

هیوندای سوناتا 2018
این قوانین جدید به مواردی که قبلاً وجود داشته‌اند اضافه می‌شوند. برای کسب رتبه ایمنی Top Safety Pick  خودروها باید امتیاز خوب در ۵ تست تصادف، امتیاز پیشرفته در پیشگیری از برخورد و حداقل امتیاز پذیرفتنی در تست چراغ‌های جلو را کسب کنند.

تست تصادف هیوندای سوناتا
پس از تغییرات صورت گرفته لیست خودروهایی که بالاترین امتیاز ایمنی را کسب کرده‌اند تنها به ۱۵ دستگاه رسیده است. علیرغم قوانین سخت‌گیرانه‌تر، سوناتای جدید که تابستان سال پیش عرضه شده به خوبی از عهده تست‌های تصادف برآمده است.

تست تصادف هیوندای سوناتا
این خودرو تقریباً در تمامی تست‌های این موسسه امتیاز خوب را به دست آورده است. البته در بخش صندلی کودک امتیاز مرزی برای سوناتای جدید ثبت شده است. این خودرو با کسب امتیاز Top Safety Pick+  یکی از ایمن‌ترین خودروهای میدسایز بوده و دیگر مدل‌های هم‌تراز با آن عبارت‌اند از سوبارو اوت بک، سوبارو لگاسی و تویوتا کمری.

تست تصادف هیوندای سوناتا
البته این امتیاز ایمنی تنها به سوناتاهایی تعلق می‌یابد که به سیستم ترمز اضطراری خودکار سفارشی مجهز باشند. همچنین مدل‌هایی که دارای چراغ‌های LED دینامیک هستند این امتیاز را دریافت می‌کنند.

تست تصادف هیوندای سوناتا
مدل سال ۲۰۱۸ سوناتا نسبت به سال قبل بهبودهایی داشته است. نسخه سال ۲۰۱۷ این سدان تنها امتیاز Top Safety Pick  را به دست آورده بود. چراغ‌های مدل ۲۰۱۷ امتیاز ضعیف را داشتند که همین امر مانع از دست‌یابی به بالاترین امتیاز ایمنی شده بود.


IIHS هنوز ویدئوی تست‌های تصادف سوناتا ۲۰۱۸ را منتشر نکرده اما اخیراً ویدئوی تست‌های مدل سال ۲۰۱۷ سوناتا را ارائه کرده است.